Blog

Yüz Gençleştirmede Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Etkili?

Yaş almak kaçınılmaz; ancak yaşlanmayı önlemek, geciktirmek mümkün. Anti aging, zamanın etkilerine meydan okuyan uygulamalardan oluşan kocaman bir yelpaze. Cilt bakımı, lazer, dolgu, PRP, mezoterapi gibi uygulamalar en çok bilinen ve ilgi gösterilen yaşlanma karşıtı uygulamalar. Bazıları daha uzun süreli kalıcılık etkisine sahipken, bazılarıysa cilt sağlığının korunmasında destekleyici rol üstleniyor. Cilt temizleme ürünleri, nemlendiriciler, yaşlanma karşıtı kremler büyük değişimler için tek başına yeterli değil. İnce çizgiler, kırışıklık, derin akne izleri vb görsel deformasyonlar için daha radikal sonuçlar sunan seçeneklerin değerlendirilmesi gerekiyor. Yüz gençleştirmede total bir çözüm arayışında olanlar için kök hücre tedavisinin mucizevi etkilerinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle, Kök Hücre Nedir? Gücünü Nereden Alır?

Kökten bir değişimin bu tedavi ile nasıl sağlandığını kavrayabilmek için öncelikle kök hücrenin ne olduğunu ve hangi güçlü özelliklere sahip olduğunu bilmek gerekiyor. Kök hücre vücudumuzdaki tüm doku ve organların ana hücresidir. Birçok ciddi hastalığın tedavisinde kurtarıcı rol oynar. Estetik uygulamalarda uzun yıllardan bu yana kök hücrenin muazzam özelliklerinden faydalanılıyor. Ancak bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelerle, her geçen gün daha farklı mucizelerine tanıklık ediyoruz. Kök hücrenin yüz gençleştirmede neden bu kadar başarılı sonuçlar sunduğunu anlamak için şu özelliklerine kısaca göz atmak yeterli olabilir:

  • Hasarlı dokuları tamir eder
  • Farklılaşma kabiliyeti vardır. Başka bir hücreye dönüşebilir.
  • Kendini yeniler
  • Çoğalır

Yüz Gençleştirmede Sizin Yağlarınızı kullanıyoruz

Yağ dokusunda, göbek kordonunda ve kanda bol miktarda kök hücre bulunuyor. Estetik, plastik cerrahi prosedürlerinde kök hücreye en kolay erişebildiğimiz kaynak yağ dokuları. Liposuction yöntemi ile vücudunuzdan aldığımız bir miktar yağı işlemden geçirerek kök hücreden zengin hale getiriyoruz ve bunu yüz bölgenizde iyileşmesini istediğimiz alanlara enjekte ediyoruz. Bu tekniği bir üst seviyeye taşıyan teknoloji ise nanofat. Nanofat uygulamasında kullanılan santrifüj cihazı, transfer edilecek yağları daha çok inceltiyor ve rafine ediyor. Bu sayede kök hücrenin en saf haline erişebilmek mümkün oluyor.

Kök Hücre Tedavisinin Cilde Faydaları Neler?

Yüz Bölgesine kök hücre tedavisinin, cilt sağlığı üzerindeki en belirgin etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kolajen üretimini uyarır. Bu sayede cilt kaybettiği esnekliği yeniden kazanmaya başlar.
  • Kök hücre onarıcı özelliğiyle akne ve leke izlerinin giderilmesinde etkili sonuçlar sunar.
  • Hücreleri yenileyerek cildin yeniden yapılanmasını sağlar.

Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme Kalıcı Mı?

Estetik prosedürler geçici ya da kalıcılık etkisi uzun süren birçok alternatiften oluşuyor. FDA onayıyla da kendini ispatlamış güvenilir bir uygulama olan yüze kök hücre tedavisi, daha kalıcı ve dayanıklı bir seçenek olması avantajıyla da tercih sebebi. Ancak ileri derecede hasarlı olan dokuların iyileştirilmesi için birden fazla uygulamaya ihtiyaç duyulabiliyor.

Kök Hücre Tedavisi Bir Yüz Germe Prosedürü Değildir

Kök hücre tedavisini yüz germe estetiğine alternatif bir seçenek olarak düşünemeyiz. Yüz germe prosedürlerinden elde edeceğiniz sonuçlarla, yüze kök hücre tedavisinin etki alanları birbirinden farklıdır. Kök hücre, cilde; canlılık ve dinamizm kazandırarak genç bir görünüm sağlar. Aynı zamanda yaşlanmaya bağlı etkilerin oluşumunu da geciktirir. Yüze kök hücre tedavisi her ne kadar ciltte toparlayıcı bir etki yaratsa da; halihazırda meydana gelmiş sarkma problemlerinin giderilmesinde düşünülmesi gereken işlem yüz germe operasyonudur.

Sonuçları Ne Zaman Görebilirsiniz?

Yüze kök hücre tedavisi sonrası ciltteki olumlu değişimleri hemen fark edebilirsiniz. Ancak enjekte edilen kök hücrelerin aktifleşmesi yaklaşık 1 ay sürer. Nihai sonuçlar içinse 1 yıl beklemek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?