Blog

Yüz Mezoterapisinin Bilmek İsteyeceğiniz 6 Faydası

Mezoterapi; dünya çapında hem kadınların hem de erkeklerin en gözde cilt bakım uygulamalarından biri haline geldi. Deri kalitesi üzerindeki olumlu etkileri sayesinde, sadece yüz gençleştirme uygulamalarında değil; saç dökülmesi probleminin giderilmesinde de sıkça tercih edilen ve başvurulan popüler bir tedavi seçeneği. Kozmetik faydalarıyla haşır neşir olmamız eski tarihlere dayanmasa da; mezoterapi 1950’li yıllardan bu yana bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan tıbbi bir metot. Cilt sağlığı üzerindeki iyileştirici etkisi; kozmetik ve estetik alanda da kullanılmaya başlanmasına ilham oldu diyebiliriz.

Cildi derinlemesine nemlendiren bu uygulama sonrası; daha ışıltılı ve parlak bir cilt dokusu elde edilebiliyor. Nasıl mı? İşte size mezoterapi uygulamasının bilmek isteyeceğiniz 6 faydası!

1- Mezoterapi Cilt Bağışıklığını Artıran Güçlü Bir Vitamin Kokteylidir

Mezoterapi kokteyli; yüksek konsantrasyonda antioksidan, vitamin ve hyalüronik asit içeren bir karışımdan oluşuyor. Mezoterapi içeriğinde aynı zamanda protein, enzim ve hormon da bulunuyor. Görüldüğü üzere bir mezoterapi enjeksiyonunda, cildi dış etkenlere karşı dayanıklı hale getirecek tüm bileşenler mevcut. Özellikle mevsim geçişlerinde, değişen hava koşullarına cildi hazırlıklı hale getirmek için ideal bir seçenek olabilir.

2- Mezoterapi Antiaging Kremlerden Daha Etkilidir

Cilt tipine uygun doğru cilt bakım ürünleri ve yaşlanma karşıtı kremler hiç kuşkusuz ki cilt sağlığını destekleyerek, cilt kalitesi üzerinde önemli rol oynarlar. Ancak daha hızlı ve etkili çözümler için daha radikal uygulamalara ihtiyaç duyulur. Cilt altı dokuya küçük iğnelerle enjekte edilen mezoterapi kokteylini sadece bir vitamin enjeksiyonu olarak değerlendirmemek gerekir. Mezoterapi uygulamasının en önemli özelliği; kolajeni uyaran ve kolajen artışını teşvik eden bir uygulama olmasıdır. Dolayısıyla dışarıdan tatbik edeceğiniz herhangi bir cilt bakım kreminden daha etkili ve tedavi edici sonuçlar sunar.

3- Mezoterapi Ameliyatsız Estetik Faydalar Sağlar

Estetik dünyasında görsel memnuniyetsizliklerin çözümünde hem cerrahi hem de cerrahi olmayan birçok etkili seçenek mevcuttur. Günümüz teknolojisiyle bazı deformasyonlar cerrahi olmayan yöntemlerle de etkili bir şekilde giderilebiliyor. Tatmin edici görsel sonuçlar için bıçak altına yatmak tek başına bir alternatif değil artık. Ancak ihtiyaçların cerrahi müdahaleyi gerektirdiği bazı durumlar vardır. Örneğin ileri seviye sarkma problemlerinin varlığında ya da derinleşmiş kırışıklık problemlerinde; mezoterapi, PRP, botoks; jalupro gibi tedavilerin tek başına yeterli olmayabileceği bilinmelidir.

4- Mezoterapi İçeriği Farklı İhtiyaçlara Göre Ayarlanabilir

Cerrahi olan ya da olmayan tüm estetik prosedürler kişiye özel olarak planlanırlar. Cilt gençleştirme ve yenileme uygulamalarında da öncelikle kişisel ihtiyaçlar ve problemler tespit edilir. Mezoterapi farklı ihtiyaçlara yönelik farklı serumlardan oluşur ve iyileştirilmek istenilen alanlara enjekte edilir.

5- Mezoterapi İle Farklı Cilt Problemlerine Çözüm Bulmak Mümkün

Cildi canlandıran ve daha genç bir görünüme kavuşturan mezoterapi uygulaması başlıca şu problemlerin giderilmesinde etkili sonuçlar sağlıyor:

– Donuk, soluk ve mat cilt

– Hacim kaybı

– Yüzeysel çizgi ve kırışıklıklar

– Elastikiyet kaybı

– Akne Problemleri

6- Mezoterapi Hızlı Sonuç Veren Bir Uygulamadır

Mezoterapi uygulaması sonrası kendinizi iyi hissetmeye hemen başlayabilirsiniz. Ciltte fark edilir düzeyde bir iyileşme gözlemlemek için uzun bir zaman dilimini göze almanız gerekmez. Ancak tedaviden tam anlamıyla arzu edilen sonuçları elde edebilmek için tek seans yeterli olmayabilir. Kolajen sentezini uyaran bir uygulama olduğu için, tedavi tamamlandıktan sonra dahi cilt yenileme etkisi devam edecektir. Seans sayısı cilt tipine ve ihtiyaçlara göre değişiklik gösterse de ortalama 4 seansta tatmin edici görsel sonuçlara ulaşmak mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?