Yüz Estetiği

Boyun Germe

Boyun germe işlemi hastaya özel planlanmalıdır, en zor hastalar boynu kısa ve kalın olan hastalardır.

Boyun germede aslında biz çoğunlukla gıdı bölgesini germekteyiz. Hastanın eğer cilt altı yağ dokusu fazla ise liposuctionla kombine etmek akıllıca olacaktır. Liposuction’la kombinasyon sonrası, cilt altı kas dokusu gerilir ve eğer deride fazlalık oluşacaksa kulak önünden ve kulak arkasından yapılan kesilerle bu deri fazlası alınmalıdır.

Bazı hastalarda gıdı bölgesinde kas altında da yağ birikimi mevcuttur. Bu tip hastalarda liposuction ile kas altındaki yağları anlamadığımız için çene altında yaklaşık 3 santimlik kesi yapmak gerekebilir ve bu şekilde kas plikasyonu da ameliyata dahil edilerek gıdıda ekstra bir sıkılaşma sağlanabilir; buna korset platizma-plasti diyoruz.

Özetleyecek olursak; korset platizma-plasti, liposuction ve boyun germenin kombin edildiği kompleks bir süreçten bahsediyoruz.

Boyun germe ameliyatı sıklıkla Yüz germe ile kombine edilerek yapılır ve en iyi sonucun alınması için öncesinde detaylı bir fizik muayene ile doğru teknikleri seçmek gerekir.

Boyun germe ameliyatından sonra yaklaşık 1 hafta boyunca boyun korsesi takmak gerekir. 1 hafta sonra hastalar normal hayatına dönebilir ve net sonucu 1 ay sonra görebilirler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?