Vücut Estetiği

Yağ Enjeksiyonu İle Vücut Şekillendirme

YAĞ ENJEKSİYONU İLE VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

Vücut dolgusu olarak kullanılabilecek en güvenli materyal kendi vücudumuzdaki fazla yağların alınarak hazırlanmasıdır. Böylece hacim kaybı olan bölgeye verilmesi için yağ miktarının fazla olduğu bölgelerden alınan yağ kök hücreden zengin hale getirilecek şekilde hazırlanır.

Bu nedenle yağ enjeksiyonları liposuctionla aynı seansta kombine olarak yapılır.

Vücut bölgesine vereceğimiz için bu yağların alınması, hazırlanması ve enjeksiyonu genel anestezi altında yapılır.

En çok yağ enjekte ettiğimiz bölgeler nem ve popo bölgesidir.

Buradaki yağlar genellikle bel bölgesinden, basen, uyluk içi çevresinden ve karın ön duvarından alınırlar.

Burada bilinmesi gereken şey şudur; aşırı miktarda büyüme yağ enjeksiyonun sağlanamaz. Yani memeye yağ enjeksiyonu, silikonla meme büyütme ameliyatının alternatifi olarak düşünülmemelidir.

Fakat çoğunlukla silikonla meme büyütmede yağ enjeksiyonlarını kombine etmekteyiz buna kompozit meme büyütme adını vermekteyiz.

Kompozit meme büyütme niçin yapılır? En çok protez kenarlarının belli olmaması için cilt kalınlaştırma amacıyla yapılır ya da protezin kenarlarına kamufle ederek daha doğal bir dekolte geçişi sağlamak için yapılabilir.
Bazı hastalarda memeler arası mesafe çok açıktır protez ile bu mesafeyi daraltmaya çalışmak yanlış olacaktır, çünkü silikon protez meme tabanının olduğu yerde bulunmalıdır. Bu durumda meme arası mesafeyi daraltmak için yağ enjeksiyonlarından faydalanabiliriz.

Popoya yağ enjeksiyonlarına Brezilya popo estetiği adını vermekdeyiz. Liposuction ile bel oyuncusu oluşturulduktan sonra erkek tipi popo görünümüne sebebiyet veren t çöküntülerin yağ enjeksiyonu ile doldurulması popoya kadınsı ve seksi bir görünüm vermek için yeterli olmaktadır.

Yağ enjeksiyonu sonrası verilen yağın hepsinin sağ kalımı mümkün değildir. Genellikle bizim gözlediğimiz uzun dönemde %30-50 civarı yap sağ kalmaktadır. Sigara içen hastalarda bu oran daha az olabilir. Bu nedenle iddialı popo büyüklüğü arzulayan hastalarda uzun dönemli ikinci ya da üçüncü seans yağ enjeksiyonları da yapılabilir.

Son olarak çarpık bacak deformitelerinde her iki bacağın iç tarafına yapılacak yağ enjeksiyonları ile çarpıklığın kamufle edilmesi sağlanabilir.

Yağ enjeksiyonu ameliyatından sonra yağ alınan bölgelere 3 hafta boyunca korse uygulaması yapılır.

Yağ enjekte edilen bölgelerde de özel bantlamalarla yağın stabilizasyonu sağlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?