Vücut Estetiği

Popo Büyütme

POPO BÜYÜTME

Popo büyütme ameliyatı vücut cerrahisinde en çok yaptığımız kombinasyonların başında gelir.

Hastalar vücut şekillerinden memnunsa ve sadece popo bölgesinden şikayetçilerse, bu durumda silikon popo implantları ile popo büyütme yapabilmekteyiz. Bu ameliyattan sonraki 3 gün boyunca hastalardan yüz üstü yatmaları istenir. Devamında özel yastıklar kullanıyoruz ve hastalar bu yastıklar vasıtasıyla oturabilmektedirler. Özel bir korse ise üç hafta takılıyor.

Klinik pratikte en çok yaptığımız popo büyütme yöntemi ise BBL (Brezilian Butt Lift – Brezilya Popo Estetiği) adını verdiğimiz yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatıdır.

Bu ameliyat çoğunlukla liposuction ve karın germe ameliyatıyla kombin olarak yapılır. Bel oyuntusunın sağlanması bu ameliyatta hayati önem arz eder. Liposuctionla bel bölgesindeki, basenlerdeki ve uyluk içindeki yağlar alınır. Bu yağlar özel bir işlemden geçirildikten sonra kök hücreden zengin olarak popoya enjekte edilir.

BBL (popoya yağ enjeksiyonu) ameliyatı kurallara uygun olarak yapıldığında güvenli bir ameliyattır. Burada uymamız gereken kurallar ise deri ile kasın arasına yağ enjeksiyonu yapmak, asla kas içine yağ enjeksiyonu yapmamak ve poponun aldığından daha fazla yağı enjekte etmeye çalışmamaktadır.

Popoya yağ enjeksiyonu sonrası kalıcılık için herhangi bir garanti verilemez, ortalama %30 kalıcılık sağlanmaktadır ve sigara içen hastalarda bu daha da az olabilmektedir.

Uzun vadede daha büyük popo isteyen hastalar için ikinci seans popoya yağ enjeksiyonu gerekebilir. BBL yani popoya yağ enjeksiyonu ameliyatından sonra iki gün hastane yatışı gerekir.

Hastalar BBL yastığını üç hafta boyunca kullanırlar ve üç hafta boyunca korse giyilmektedir.
Net sonucu tüm vücut ameliyatlarında olduğu gibi üçüncü aydan sonra görebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?