Yüz Estetiği

Alt Yüz Germe

Alt yüz bölgesi yaş almanın en ciddi bulgularının ortaya çıktığı bölgedir, çünkü üst ve orta yüzdeki sarkmalar da alt yüzdeki sarkmaya eklenerek yanaklarda buldog görünümüne sebep olurlar. Ayrıca çene orta hatta geriye doğru erime gösterdiği için yanaklardaki sarkma daha da belirgin hale gelir.

Peki bu bölgedeki yaşlanma bulgularını düzeltmek için sadece bu bölgeye müdahale etmek yeterli olur mu? Maalesef yeterli olmaz, aynı zamanda orta yüzdeki sarkmanın da düzeltilmesi gerekir ve eğer eşlik eden bir hacim kaybı varsa -ki çoğu zaman vardır -bunun da yerine konması gerekir.

Öyleyse alt yüz bölgesinde şikayeti olan hastaların bilmesi gereken şey hacim kaybının yerine konması ve orta yüzün de yukarı alınması ile beraber altı yüzde düzelme sağlanacağıdır.

Tüm bu bilgiler ışığında biz çok katmanlı yüz germe dediğimiz yüz germe modeli ile alt yüzde de tam olarak düzelme sağlayabiliyoruz.

Bu yöntemde derin dokular endoskopik olarak yukarı doğru asılırken, aynı germe işlemi yüzeyel dokularda deeplift adı verilen mesh askı yöntemiyle sağlanır.

Böylece ağız köşesindeki sarkma, nazolabiyal olukdaki belirginleşme, marionet çukurundaki derinleşme ve yanakdaki sarkma tüm katmanlara müdahale edilerek tam olarak düzeltilmiş olur.

İşlem genel anestezi altında yapılmaktadır ve yaklaşık 3 saat sürmektedir. Hastalar işlem sonrası dördüncü saat hastaneden taburcu olabilirler. Yedinci günde bantlar çıkarılır ve hastalar günlük hayatına dönebilirler. Ödem, şişlik ve morlukların tamamen geçmesi bir ayı bulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?