Blog

Hatalı Botoks Düzeltilebilir Mi?

Herhangi bir estetik müdahale yaptırmayı düşündüğünüzde; daha iyi ve daha genç bir görünümle karşılaşmayı beklersiniz. Bu konuda hayal kırıklığı yaşamamak için öncelikle tercih ettiğiniz prosedürün olası sonuçları hakkında fikir sahibi olmanız gerekir. Yani bir işlemden ne bekleyebileceğinizi çok iyi anlamanız gerekir. İkincisi ise ister ameliyatsız iste ameliyatlı hangi estetik prosedürü tercih ederseniz edin; doktor ve klinik tercihleriniz konusunda son derece titiz ve dikkatli davranmalısınız. Uzun yıllardan bu yana tüm dünyada kozmetik olarak kullanımı son derece yaygın olan botoks, sağladığı sonuçlarla memnuniyet yaratmıyorsa bu iki konuyu sorgulamakta fayda var: Botokstan tam olarak ne bekliyorsunuz? İşleminizi nerede ve kime yaptırdınız?

Botoks Hangi Amaçlarla Yapılır?

Medikal estetik, çeşitli deformasyonların görsel olarak iyileştirilmesinde kullanılan kozmetik tedavi seçeneklerini kapsıyor. Birçoğumuz botoksun kozmetik faydalarına daha çok aşina olsak da; bu uygulama, bazı sağlık sorunlarının tedavisinde de tıbbi amaçlı olarak uygulanabiliyor. Aşırı terleme, migren ve masseter kası büyümesi gibi problemler belirli periyotlarda uygulanan botoks prosedürüyle geçici olarak kontrol altına alınabiliyorlar.

Botoks Uygulamasından Ne Beklemelisiniz?

– Öncelikle botoks ister kozmetik ister tedavi süreçlerini desteklemek amaçlı uygulansın, bu prosedürün kalıcı çözümler sunmayacağı çok net anlaşılmalıdır. Botoks tedavi etmez. Sorunu geçici bir süreliğine askıya alır. Bloklar. dondurur, erteler. Kişiden kişiye ve uygulama alanına göre değişmekle birlikte botoks uygulamasının etki süresi yaklaşık 6 aydır.

– Botoks ileri derece sarkma problemleri ve derinleşmiş kırışıklıklar için etkili bir çözüm sunmaz. Yüzeysel çizgilenme ve kırışıklıkların geçici olarak iyileştirilmesini düzeltilmesini sağlar.

– Botoks minimal düzeyde sorunlar için uygulandığında tatmin edici sonuçlar sunar.

Tedbir Almak Hatayı Düzeltmekten Daha Kolaydır!

Botoks ile ilgili istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için doğru tedbirleri almak hatalı bir botoks uygulamasını düzeltmekten çok daha kolaydır. Zahmetsiz ve pratik bir uygulama oluşu; bu prosedürün herkes tarafından, her ortamda kolaylıkla uygulanabileceği anlamını taşımıyor. Yan etki riski düşük bir uygulama olması sebebiyle de güvenle tercih edilen botoks, yanlış bir uygulamaya kurban gittiği takdirde hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Botoks, steril bir ortamda eğitimli bir uzman tarafından gerçekleştirildiği müddetçe güvenli ve başarılı sonuçlar sunabilir. Bu konuda hem uygulayıcının hem de kliniğin referanslarını ve güvenilirliğini sorgulamak hem içinizi rahatlatmanız hem de hatalı bir uygulamaya maruz kalmamanız açısından faydalı olacaktır.

Cazip Fiyat Tekliflerine Dikkat!

Botoks uygulaması için önerilen fiyatlar gözünüze gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa bu duruma biraz kuşkuyla yaklaşmanızı öneririm. Botoks her ne kadar yüksek maliyetli bir uygulama olmasa da fiyatlarda belirleyici olan bazı faktörler vardır. Fiyatlar uygulayıcının uzmanlığına, klinik şartlara ve enjekte edilen maddenin orijinal olup olmadığına göre değişir. Aşırı düşük fiyat teklifleri akıllara sahte botoks riskini getiriyor.

Hatalı Botoks Nelere Yol Açabilir?

Hatalı botoks uygulaması uygulandığı alana göre değişmekle birlikte şu sonuçları doğurabilir:

– Kaş düşüklüğü

– Göz kapağı düşüklüğü

– Asimetri sorunu

– Görüş kalitesinde bozulmalar

– Göz kapaklarının kapanmaması

– Yapay bir görünüm

Hatalı Botoks Düzeltilebilir Mi?

İşte botoks sonuçlarından memnun olmayan kişilerin cevabını en çok merak ettiği soru bu. Aşırıya kaçılan ya da hatalı uygulanan hyalüronik asit bazlı dolgularda işlemin etkisini yitirmesini beklemeye gerek kalmadan dolgu maddesini eritebilmek mümkün. Ancak botoks ne yazık ki aynı avantaja sahip bir prosedür değil. Aşırıya kaçıldığı ya da yanlış uygulandığı durumlarda normale dönüş için botoksun etkisini yitirmesini beklemek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?