Yüz Estetiği

Fransız Askı

Fransız askısı işlemlerinde genellikle kastedilen Fransa’da üretilen silikon bazlı kalıcı ip askılardır. Bu tip askıları daha önce kliniğimizde de kullandık. Bizim gözlemlerimize göre bunlar çok güçlü askı etkisi olan ipler ve etkileri de yaklaşık 3 yıl civarı sürmektedir.

Ancak kalıcı silikon iplerle ilgili yaşadığımız en sık problem ipleri derin kullandığımızda etkilerinin az olması, yüzeyel kullandığımızda askı etkilerinin iyi olması fakat iplerin traselerinin yani geçtiği hatların belirgin olması oldu.

Bu nedenle son dönemde prolen içeren kalıcı kalıcı mesh askıları kullanmaktayız. Bu ürünler Tesslift firması tarafından üretilmektedir ve Deeplift olarak bilinmektedirler.

Deeplift’in Fransız askısına göre avantajı daha derin kullanılması, daha iyi askı etkisi sağlaması, kalıcılığın daha uzun olması ve mesh askıların geçtiği hatlarda hastalarda rahatsızlık uyandırmamasıdır.

Bu nedenle ameliyatsız yüz germede Deeplift yöntemini tercih etmekteyiz.

Deeplift ile ameliyatsız yüz germe işlemi klinik ortamında sedasyon ve lokal anestezi eşliğinde yaklaşık 1 saat içinde tamamlanmaktadır.

Bir hafta boyunca yüz bölgesinde bantlar kalmakta, gerekirse boyun bölgesine korse kullanılmaktadır.

Hastalar ertesi gün günlük hayatlarına dönebilirler, bir hafta sonra da çalışma hayatına devam edebilirler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?