Blog

Post Bariatrik Cerrahi: 360 Body Lift İle Değişimi Tamamlayın

Bariatrik cerrahi, farklı yöntemlerden oluşan obezite cerrahisi prosedürlerine verilen genel isimdir. Aşırı kilonun genel sağlık durumunu bozduğu ya da bozma potansiyeli olduğu durumlarda gerçekleştirilir. Herkes sağlıklı, fit ve estetik bir vücuda sahip olmak ister. Tüp mide ameliyatı, Gastrik Bypass, mide balonu gibi prosedürleri içeren bariatrik cerrahi, zayıflamanın en pratik hali olarak değerlendirilmemelidir. Bariatrik cerrahide amaç, fazla kiloların hızla atılmasını sağlayarak, vücudun daha estetik görünmesini sağlamak değildir. Temel gaye; sağlığı ve yaşamı tehdit edecek seviyeye ulaşmış fazla kiloların vücuttan atılmasını sağlamaktır.

Bedensel hafiflemenin psikolojik faydalarını elbette inkar edemeyiz. Zira aşırı kilo sadece fizyolojik değil psikolojik olarak da ağır bir yüktür. Hızla verilen kiloların yokluğu tartıda memnuniyet yaratırken, bazen de ayna karşısında eksikliği hissedilir. Elbette özlem duygusundan bahsetmiyorum!  Söz konusu; hacim kaybı yaşayan memeler, üst bacakları perdeleyen karın, yarasa kollar ve sizi pişik sorunuyla baş başa bırakan bacaklar. Herkes için geçerli olmasa da, bariatrik cerrahi sonrası birçok insan sarkma problemiyle karşı karşıya kalıyor. Hayal ettiğiniz kiloya ulaşsanız da mutlu hissedemiyorsunuz. Bu noktada devreye post bariatrik cerrahi prosedürleri giriyor. Kısacası zayıflamakla her şey bitmiyor!

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?   

Post bariatrik cerrahi, obezite ameliyatları sonrasında kişilerin hızlı kilo vermesine bağlı olarak vücutlarında meydana gelen sarkma problemlerinin giderilmesine yönelik uygulanan estetik vücut şekillendirme prosedürlerini içerir. Sarkma problemleri şiddetine bağlı olarak diyet yapmakla ya da düzenli sporla giderilemez. Hele de hızlı kilo kaybının olduğu durumlarda oldukça yaygın gündeme gelen bir sorundur. Deri fazlalıklarının estetik cerrahi yöntemlerle vücuttan uzaklaştırılması gerekir. Sarkmalar sadece görsel bir sorun değildir. Deri katlantı yerlerinde tahrişlere, pişiklere, kötü kokulara sebebiyet verebilir. Kıyafet seçiminde zorlayıcı ve kısıtlayıcıdır. Korse ve pudra kullanımı elzem hale gelir. Verilen kilo miktarı ve yapısal özellikler obezite cerrahisi sonrası ne derece sarkma sorunu yaşayacağınızda rol oynayan iki önemli unsurdur. Ancak şiddeti kişiden kişiye farklılık gösterse de sarkma problemi kaçınılmazdır ve vücuda son şeklini post bariatrik cerrahi verir. 360 Body Lift bu kapsamda uygulanan en popüler prosedürlerden bir tanesi.

360 Body Lift Vücudun Orta Bölümünü Hedef Alır

Post bariatrik cerrahi prosedürlerinde planlama, hastanın ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanır. Sarkmanın yoğun olduğu bölgeler herkeste farklılık gösterebilir. 360 body lift vücudun orta bölümüne düzenlenen estetik bir operasyondur. 360 body lift; karın, uyluk ve kalça germe işlemlerinin tek bir ameliyat altında toplanmasıdır. Bu prosedür ağırlıklı olarak aşırı ve hızlı kilo verme sonucu sarkma sorunu yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. 360 body lift ile ilgili en sık karşılaştığım soru bu ameliyatın diğer germe prosedürleriyle bir arada yapılabilip yapılamayacağı. Karın bölgesinde, uyluk yanlarında ve kalçalarda yapılan germe ve şekillendirme prosedürü olan 360 body lift, 4 ila 6 saat aralığında süren bir ameliyattır. Hastanın bu ameliyat sonrası iyileşme sürecinin gözlemlenmesi ve toparlanması beklenmeli; devamı niteliğinde olan diğer ameliyatlar ise sonraya bırakılmalıdır.

Post Baiatrik Cerrahide 360 Body Lift Ne Zaman Planlanmalı?

Bariatrik cerrahi sonrası kişilerin hedeflenen kiloya ulaşmaları yaklaşık 1 yıllık zaman alan uzun soluklu bir süreç. Bu elbette kişiden kişiye göre değişiklik gösteriyor. Gerek beslenme alışkanlıklarında gerekse yaşam tarzında köklü bir değişim gerektiren bu tip operasyonların başarısında kişisel çabaların önemi büyük. Hedeflenen kilo sağlığınız için ideal seviyede olmalı; bunun için de doktorunuzun beslenme düzeninizle ilgili çizdiği rotaya harfiyen uymalısınız. Hedef kilonuzda istikrar sağlamayı başarırsanız 360 body lift operasyonunu planlamaya başlayabiliriz demektir. Kısacası zayıflama ameliyatı sonrası üzerinize düşenleri yapmalı, kilo verme sürecinizi tamamlamalı ve de hedef kiloda kalabilmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?