Blog

Küçük Dokunuşlarla Büyük Değişim Mümkün Mü?

Estetik cerrahi, değişmek ve değiştirmek isteyenlerin durağı. Değişimin emeksiz ve eforsuz bir kazanım olmadığını hepimiz biliyoruz. Ancak tüm dünyayı parmağımızın ucunda hissettiren teknolojiyle birlikte bazı klişeler rafa kalktı. Değişim artık zannedildiği kadar sancılı bir süreç değil. En azından estetik cerrahi adına bunun müjdesini verebilirim. Sihirli bir değnekle memnuniyetsizlik yaratan yerlere dokunarak mucizeler yaratamasak da, bu masalsı kurguyu aratmayacak cinsten müdahalelerle kısa sürede büyük değişimler sağlayabiliyoruz. Bir gün iple yüz germe estetiği yaptığım bir hastam aynaya baktı ve şöyle dedi: Siz gerçekten bir sihirbazsınız. Sihirbaz değilim elbette. Sadece sektördeki ileri seviye teknolojileri mesleğine adapte etmeyi başarmış bir cerrahım.

Lokal Estetik Ameliyatlar Sizin İçin Uygun Mu?

Görsel değişim bazen uzun soluklu ve meşakkatli bir süreci gerektirebilir. Bu; ihtiyaçlarınız, beklentileriniz, neyi ya da neleri değiştirmek istediklerinizle ilgilidir. Klinik şartlarda gerçekleştirilen minimal lokal müdahalelerle de şaşırtan ve mutlu eden sonuçlar elde edebilirsiniz. Cerrahi sonrası uzun iyileşme süreci için vaktiniz olmayabilir. Yaptırdığınız işlemini sonucunu görmeyi beklemek için sabrınız olmayabilir. Ameliyathane şartlarında gerçekleştirilecek cerrahi bir operasyon fikri sizi ürkütebilir. Memnuniyetsizlik yaratan nedenler basit tekniklerle klinik şartlarda ortadan kaldırılabilecek düzeyde olabilir. Gerekçeniz her ne olursa olsun büyük değişimler için bazen sadece küçük bir adım yeterlidir.

Klinikte Yapılabilen Lokal Ameliyatlar Nelerdir?

Estetik prosedürler cerrahi olan ve olmayan yöntemlerle uygulanırlar. Cerrahi kelimesi çok sempati yaratmasa da ameliyat kategorisinde gerçekleştirilen ve hastayı hem psikolojik hem de fiziksel olarak yormayan prosedürler de mevcuttur. İşte size kliniğimde gerçekleştirdiğim ve sonrasında hastalarımda büyük memnuniyet yarattığını gözlemlediğim küçük lokal estetik uygulamalardan bazıları:

İple Yüz Germe

İple yüz germeye kaynaklarda Fransız askı ya da Deep lift olarak denk gelirsiniz. İple yüz germe estetiğinin, Fransa’da üretilen kalıcı ip askılar kullanılarak gerçekleştirildiği yüz germe estetiği uygulamaları Fransız askı olarak adlandırılıyor. Deeplift ise Tesslift firması tarafından üretilen bir materyal. Kliniğimde; daha derin kullanılabilmesi, askı etkisinin daha iyi sağlanması, işlemin daha kalıcı olması ve hastalarda rahatsızlık uyandırmaması gibi avantajlarıyla Deeplift yöntemini tercih ediyorum. Sedasyon veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen iple yüz germe estetiği sonrası hastaların sosyal yaşantılarına devam etmek için uzun süre beklemeleri gerekmiyor.

Gıdı Lipo

Çene altı bölgede yağlanma ve sarkma problemleri yüz konturunun tamamen değişmesine sebep olabiliyor. Olduğunuzdan daha yaşlı ve daha kilolu görünmenize sebep olabilecek kadar etkili bir görsel deformasyon. Gıdı lipo prosedürü; kişilerin yaşına, kilosuna, çene bölgesinin yapısına, yağlanma ve sarkmanın derecesine bağlı olarak farklı prosedürlerle kombine edilebildiği gibi, bazen de tek başına da yeterli olabiliyor. Klinik şartlarda gerçekleştirilebilen bu küçük cerrahi prosedürle çene hattı daha belirgin hale gelirken daha genç ve dinamik bir görsel elde edilebiliyor.

Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağı estetiği sadece bu bölgedeki fazla dokuların çıkarılması olarak değerlendirilmemelidir. Canlı bakışlar elde edebilmek için düşük kaşlar yukarıya doğru, olması gereken yere konumlandırılmalı ve üst göz kapağında birikmiş doku fazlalıkları bu şekilde çıkarılmalıdır. Göz kapağında zaman içerisinde yaşlanmaya bağlı ya da yapısal olarak yağlanma, sarkma ya da düşme gibi problemler yaşanabilir. Kaş yapısıyla birlikte değerlendirilerek planlanan ve gerçekleştirilen üst göz kapağı estetiği ile kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz.

İple Kaş Kaldırma

Kaş; şekliyle, yapısıyla ve konumuyla yüz ifademiz üzerinde tartışmasız söz hakkına sahiptir. Tek bir dokunuşla her şeyin değiştirilebilir olduğunun yegane kanıtıdır. Düşük kaş problemi yaşıyor olabilirsiniz ya da gözlerinizde daha çekik bir görünüm elde etmek isteyebilirsiniz. Cilt altı dokulara yerleştirilen özel iğnelerle kaşın içerisine yerleştirilen ipler gerilerek kaşlar istenilen ve arzu edilen şekilde konumlandırılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?