Blog

Kol Germe Estetiğinin Beden Diline Katkıları

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı ya da ek kuvvete ihtiyaç duyduğu yerde beden dili devreye girer. Jest ve mimikler dilinizin bıraktığı yerden sizi sözsüz bir biçimde ifade etmeye devam ederler. Beden dilinin etkin kullanımında bayrağı taşıyan ise genelde kollar olur. Kollar vücudun en dikkat çeken kısımlarıdır aynı zamanda. Bu sebeple beden dilinde kollarınızı nasıl etkili kullanacağınızı bilmeniz kadar kollarınızın nasıl göründüğü de önem taşır. Sahne ve gösteri dünyasının bir parçası olabilirsiniz. Büyük kalabalıkları coşkuyla selamlarken kollarınızın sizden daha coşkulu olması sanırım hoşunuza gitmeyecektir. Sıcak bir yaz akşamında ya da şık bir yemek davetinde dikkatleri kollarınıza çekmeyecek kıyafetlere yönelmek de çok keyifli olmasa gerek. Voleybol en sevilen piknik etkinliğidir. Servis atışına kollarınızın sizden önce yeltenmesi de canınızı sıkıyor olabilir. Sizi mahcup etmeyen kollara sahip olmanın en estetik çözüm yolu kol germe ameliyatlarıdır. Kol germe ameliyatının beden diline uyguladığımız estetik prosedürler içerisinde oldukça rağbet gördüğünü söyleyebilirim.

Yarasa Kol Tekstilde Güzel

Yarasa kol ifadesi iki biçimde kullanılıyor. Birincisi giyimde ikincisi ise kollarda. Bu benzetmenin kıyafet seçeneklerinde estetik bir karşılığı olabiliyor ancak kollarımız için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ellerimizi iki yana açtığımızda, üst kollarımızdan aşağıya doğru sarkmış deri ve yağ fazlalıklarının oluşturduğu görsel yarasayı andırdığı için bu metafor kullanılıyor. Özellikle de bariatrik cerrahi sonrası hızla verilen kiloların bir sonucu olarak karşımıza çıkabiliyor. Yarasa kol, kolun iç kısmından göğüs yan duvarına kadar olan ileri derece sarkma problemlerini ifade ediyor. Birçoğumuz bundan hiç de hazzetmiyoruz. Üst kol bölgesindeki bu nahoşluk, olduğundan daha yaşlı, kilolu ve hantal bir görünüme sebebiyet veriyor. Giyim tercihlerimizi, beden hareketlerimizi kısıtlayan, özgüvenimizi zedeleyen, bizden bağımsız ve başına buyruk hareket eden bu can sıkıcı sarkma probleminden kol germe estetiğiyle kurtulmak mümkün.

Kol Germe Estetiğinde Seçenekleriniz Neler?

Kol germe estetiği; üst kol germe ve mini kol germe olmak üzere 2 farklı şekilde yapılabiliyor. Burada önemli olan sarkmanın derecesi ve neye ihtiyacınız olduğu. Az önce bahsettiğim yarasa kol problemini yaşıyorsanız; yani yaygın ve ileri derece bir sarkma sorunuyla karşı karşıyaysanız, üst kol germe ameliyatı sizin için daha faydalı bir seçenek olacaktır. Deri fazlalığının üst kol altında yoğunlaştığı hastalar için uygun olan üst kol germe prosedüründe yaptığımız kesi, koltuk altından dirseğe kadar uzanabilir. Kesiler Z veya U şeklindedir. Kesinin uzunluğu, ne kadar fazla deri çıkarmaya çalıştığımıza bağlı olarak değişebilir. Bazı durumlarda kesi koltuk altından göğsün yan kısmına kadar da uzanabilir. Kısacası bu durum her vakada farklılık gösterir. Kesi izini kolun iç kısımlarında kalacak şekilde planladığımız için görsel açıdan sıkıntı yaratacak bir durum meydana gelmez. Hafif ya da orta derece sarkmaların olduğu; deri fazlalığının çok yoğun olmadığı hastalarımızda ise mini kol germe prosedürünü uyguluyoruz. Geniş bir alan üzerinde çalışmadığımız; daha kısa kesiler yapabildiğimiz için kesi izlerini koltuk altına gizlememiz de mümkün olabiliyor.

Sahne Sizin!

Kol germe ameliyatı, üst beden bölgesine çeki düzen veren estetik bir müdahaledir. Beden dilinizi daha akıcı ve etkili kullanmanızın önünü açar. Vücut konturuyla uyumlu olacak şekilde gerçekleştirilen kol germe ameliyatı sadece kıyafet seçimlerinizde değil fiziksel hareketlerinizde de kısıtlamaları ortadan kaldırır. Kendinizi ifade ederken desteğine ihtiyaç duyduğunuz kollarınızı özgürce hareket ettirebilmenin konforunu yaşarsınız. İster sahneden izleyicilerinizi ister balkondan komşunuzu selamlayın; sizi zarafetle temsil eden kollara sahipsiniz artık!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?