Blog

Kol Germe Estetiği Ne Zaman Gerekli?

Omuz ve dirsek arasında bayrak gibi dalgalanan yağ ve deri fazlalığı birçok kişi için mutsuzluk kaynağı olabiliyor. Ne yazık ki bazen sağlıklı bir beslenme rutinine ve düzenli spor aktivitelerine rağmen bu sorunla baş edemiyoruz. İnatçı yağların vücutta depolandığı ve sıkı sıkı tutunduğu alanlardan biri de üst kol bölgesidir. Kişisel çabaların yeterli olmadığı durumlarda ise kol germe estetiği kurtarıcıdır. Doğru bir prosedür planlaması ve alanında uzman bir estetik plastik cerrahla bu sorundan zahmetsiz bir şekilde kurtulmanız mümkün. Kıyafet tercihi yaparken kollarınızı kamufle edecek seçeneklere yöneliyorsanız kol germe estetiğini düşünmenizin zamanı gelmiş olabilir.

Kol Germe Ameliyatını Gerektiren Durumlar Nelerdir?

  • Bariatrik cerrahi sonrası

Herkes için geçerli olmasa da obezitenin giderilmesine yönelik geçirilen ameliyatlar sonrasında hastaların büyük bir kısmının en yaygın şikâyeti sarkmalardır. Vücuttan hızla uzaklaşan kilolar yerlerini, yağların yoğun olarak depolandığı; göbek, bacak üst ve iç kısmı, kollar, memeler gibi bölgelerde hem görsel hem de fizyolojik olarak sorun yaratan sarkma problemlerine bırakırlar. Kol germe, bariatrik cerrahi sonrası yaygın ihtiyaç duyulan operasyonlardan bir tanesidir. 

  • Sürekli kilo alıp verme

Kilo alma verme dengesinin bozulması ne yazık ki sarkma problemine davetiye çıkaran etkenlerden bir tanesi. Hızlı kilo verdirdiğini iddia eden sağlıksız diyetler, diyetin bırakılmasıyla pişman olunup geri alınan kilolar, bu konuda istikrar sağlanamaması germe ameliyatlarını gündeme getirebiliyor.

  • Spor yapma alışkanlığının olmaması

Gün içerisinde hareketli olmak, koşuşturmalı bir yaşam, spor yaptığınız anlamına gelmez. Hatta ve hatta yürüyüş yapmak da tek başına yeterli kabul edilmez. Sistemli ve bir program dahilinde spor yapılması beden sağlığı ve formu için daha faydalıdır. Sarkmalar için tamamen önleyici olmasa da geciktirici etkisi vardır.

  • Genetik aktarım

Bazen ne yaparsanız yapın vücudunuzun belli bölgelerindeki yağ ve deri fazlalıklarıyla baş edemezsiniz. Genetik ve yapısal olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda kol germe ameliyatı düşünülecek tek seçenektir.

  • Yaş faktörü

Estetik sektörü yaş almaya müdahale edemese de yaşlanmaya müdahale edebiliyor. Düzenli beslenseniz de, spor yapsanız da, kilo kontrolüne önem verseniz de cildinizin zaman içerisinde elastikiyetini kaybetmesine engel olamazsınız. Germe ameliyatları zamanı görsel olarak sizin lehinize çeviren uygulamalardan oluşur.

Kol Germe Ameliyatı İçin Uygun Bir Aday Mısınız?

  • Omuz ve dirsek arasında kalan kısımda ciddi miktarda sarkma probleminiz olması gerekir. Bunu anlamanın en iyi yolu kolları iki yana açarak gözlem yapmaktır. Sarkan deri ve yağ fazlaları en iyi bu şekilde tespit edilir. Kol germe ameliyatı prosedürü planlanırken fiziki muayenelerde alınacak deri fazlalıkları bu şekilde tespit edilir. Sizler de kol germe estetiğine ihtiyacınız olup olmadığını bu yöntemle test edebilirsiniz.
  • Kol germe estetiği cerrahi bir prosedürdür. Dolayısıyla genel sağlık durumunuzun ameliyat için nispeten iyi olması gerekir.
  • Katı bir yaş sınırlaması olmasa da çok genç yaşta kişilere ya da ameliyat için risk olabilecek ileri yaş grubuna tavsiye etmiyorum.

Kol Germe Ameliyatı Sonuçları Ömürlük Mü?

Hastaların genel olarak en çok merak ettiği konu bu işlemin ne kadar dayanıklı ya da ne kadar kalıcı olduğudur. Bu sorunun cevabı biraz da size bağlıdır. Geçirdiğiniz operasyonun boşa gitmemesi için ameliyat sonrası süreçte çaba sarf etmeniz gerekir. Dikkat edilecek en önemli konu kilo dengesinin korunmasıdır. Beslenme tarzınızla ilgili alışkanlıklarınızı gözden geçirmeli size uygun ve sağlıklı bir rutin benimsemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?