Blog

İp Askı Ve Dolgu Kombinasyonu Mucize Yaratıyor

Estetik Prosedürler her yaşta ilgi çekiyor. Zamanı durdurmak, yaşlanmayı tersine çevirmek gibi kavramlar artık eskisi kadar ütopik değil. Estetik uygulamalarda trendler her dönem değişiyor. Uzun iyileşme süreçleri için vakti olmayanlar, yaptırdıkları işlemin sonuçlarını bir an evvel görmek isteyenler; saçlara fön çektirmekten daha kısa sürede tamamlanan ameliyatsız estetik prosedürlere rağbet gösteriyorlar. İp askı ve dolgu gibi cerrahi olmayan anti aging prosedürleri de bu sebeple çok seviliyor. Kısa süren, ağrısız, zahmetsiz ve gündelik yaşantıyı sekteye uğratmayan ameliyatsız yüz germe işlemi sadece ileri yaş grubuna değil genç kesime de hitap ediyor.

Yüzünüz Asıkken Mutlu Olabilir Misiniz?

Kulağa oksimoron geliyor değil mi? Oysa cevabımız evet. İp askı yöntemiyle hem yüzünüzü asıyoruz hem de memnuniyet yaratıyoruz. İp askı, iple yüz germe estetiği olarak da ifade ediliyor. Amacımız işaretli alanlardan cilt altı bağ dokusuna yerleştirilen iplerle, ciltteki; sarkma, gevşeme ve kırışıklık gibi deformasyonları kontrol altında tutmak. İp askı ile bir nevi yüz konturunuzu dengede tutuyoruz. Kaş düşüklüğü ve minimal düzeyde burun kaldırma gibi işlemler de ip askı işlemiyle sağlanabiliyor. İp askı, estetik beklentilere nokta atışı yaparak hedefine ulaşıyor. Nasıl mı? Hastalar kliniğimizden genç, güzel ve mutlu ayrılıyorlar.

İp Askı Ve Dolgu Kombinasyonu Nasıl Bir Etki Yaratıyor?

İp askı yöntemiyle ciltte daha sıkı, gergin ve genç bir görünüm elde edilebiliyor. Cilt altına yerleştirilen özel iplerle; sarkmış yanaklar ve gıdı toparlanabiliyor, çene hattı keskinleştirilebiliyor ve boyun bölgesinde daha düzgün bir görünüm sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra az önce de belirttiğim gibi düşük kaş problemi yaşayan kişilerde kaş bölgesi istenilen ölçüde kaldırılabiliyor. Burun ucum biraz daha kalkık olsun diyenleri de es geçmiyor. İp askının, dolgu prosedürüyle kombinasyonundan ise muazzam sonuçlar elde ediliyor. Dolgu uygulaması da, yüz gençleştirme prosedürleri içerisinde oldukça başarılı sonuçlar sunan yöntemlerden oluşuyor. Otolog yağ enjeksiyonu ya da hyalüronik asit bazlı dolgular ip askı ile bir arada yapılabiliyor. Özellikle yanak bölgesi gibi hacim kaybının yoğun yaşandığı alanlar, dolgudan destek alarak şekillendirilebiliyor.

Yaşlanmayı Beklemeyin

Anti aging prosedürler yaşlanma karşıtı uygulamalardan oluşuyor. Bu söylem, sanki prosedürler için yaşlanma kriteri varmış gibi bir algı yaratıyor. Oysa ciltte oluşan deformasyonlar sadece yaşlanma sebebiyle meydana gelmiyor. Yüz bölgesi kilo dalgalanmalarından etkilenebiliyor. Özellikle de hızlı kilo kaybı; yanaklarda çökme, gıdıda sarkma ile sonuçlanabiliyor. Bazen de cilt yapısı ve genetik yatkınlığı sebebiyle kişilerde daha 20’li yaşlarındayken çizgilenmeler meydana gelebiliyor. Doğum yapmış olmak da yüz bölgesinde kilo ve hormon değişimleri kaynaklı bazı deformasyonlar bırakabiliyor. Kısacası ip askı mucizesinden faydalanabilmek için kırk yılı devirmiş olma şartı aranmıyor.

İp Askı Ve Dolgu Kombinasyonuna İhtiyacınız Var Mı?

Kişiye özel olarak planlanan ameliyatsız yüz germe prosedürlerinde hangi tekniğin kullanılacağına ihtiyaçlarınız doğrultusunda birlikte karar veriyoruz. Sadece ip askı yöntemiyle çözülebilecek minimal düzeyde deformasyonlara sahip olabileceğiniz gibi, ihtiyaçlarınız bu işlemlerin kombine edilmesini gerektirecek düzeyde de olabilir. İp askı ve dolgu kombinasyonu size şu faydaları sağlar:

  • Yüzünüzde oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi
  • Jawline yani çene hattının biçimlendirilmesi
  • Yanaklarda oluşan çöküntülere hacim kazandırılması
  • Alın, kaş ve burun ucu bölgesini kaldırma
  • Nazolabial çizgilerin giderilmesi

İhtiyaçlarınız kadar estetik beklentileriniz de önemlidir. Beklentiler de ihtiyaçlar da kişiye özeldir. Prosedür planlaması sonrasında ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilen ip askı ve dolgu uygulaması size; zamana karşı dayanıklı, genç ve güzel bir görünüm armağan ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?