Blog

Estetik Prosedürlerde Zoom Etkisi

Hızla dijitalleşen dünyada iş yaşamının kuralları ve çalışma şartları yeniden şekilleniyor. Tüm sektörler değişime ve gelişime ayak uydurabildikleri, uyum sağlayabildikleri sürece varlıklarını devam ettirebileceklerinin farkındalar. Multitasking kavramı iş hayatında gitgide yaygınlaşıyor. Zira, birden fazla görevin eş zamanlı olarak gerçekleştirilebilmesi zamandan tasarruf etmek ve verimliliğin artması demek. Yüz yüze gerçekleştirilen ve bazen saatler süren iş toplantıları da gitgide tarihe karışan alışkanlıklar arasında yerini almaya başladı bile. Son dönemin en popüler video konferans platformu zoom, artık iş toplantılarının vazgeçilmezi. Mekândan bağımsız gerçekleştirilebilen toplantılara, stilettolarla, makosenlerle katılım sağlamanız gerekmiyor. Zira belden aşağısı görüş alanının, dolayısıyla ilgi alanının dışında kalıyor. Görüntüye sığan bölgelerimizi ise santim santim masaya yatırıyoruz. Hadi itiraf edelim, zoom toplantılarında en çok kendimizi seyrediyoruz.

Zoom Yakalar!

Zoom adeta bir kusur avcısı gibi davranır. Ön saç çizginizin bu denli gerilediğini belki de daha önce fark etmediniz. Gözaltı halkalarınız hep var mıydı? Kaş çatma çizgileriniz bu kadar belirgin miydi? Cilt bakımını neden bu kadar ertelediniz? Aslında siz kilolu değilsiniz yanaklarınız sizi öyle gösteriyor. Bişektomi neydi? Kafanızda deli sorular… Varın siz düşünün toplantı ne kadar verimli geçti? Yüzleşme bazen acı da olsa, kendine dışarıdan bir göz gibi bakmanın, görsel farkındalık açısından son derece faydalı olduğunu düşünüyorum.

Toplantı Sonrası Soluğu Estetik Merkezinde Almak

Elbette mübalağa ediyorum. Ancak yine de video konferans görüşmelerinin estetik uygulamalara olan talebi arttırdığı da bir gerçek. Bu durum, az önce de bahsettiğim gibi, kendine başka bir gözle bakmaktan kaynaklanıyor. Hiç birimizin ayna karşısında saatlerce vakit geçirmeye ve deformasyonlarımızı bir bir tespit etmeye vakti yok. Vakit olsa bile bu çok da sağlıklı bir davranış olmayabilir. Ancak insanlarla bir araya geldiğimizde; konuşurken, gülerken, jest ve mimikler yaparken nasıl göründüğümüzü merak ederiz. Zoom bu merakımızı gidermeye bir nebze yardımcı oldu. İster istemez bazı detaylar gözümüze batmaya başladı. Günümüzde birçok insan artık görsel memnuniyetsizlikleriyle bir arada yaşamak zorunda olmadığını çok iyi biliyor. Estetik prosedürlere olan ilgi ve merakın günden güne artması kusurlara tahammül edemediğimizden değil, daha iyi hissedebileceğimiz seçeneklerin var olduğunu bilmekten ileri geliyor. İyi hissetmek özgüven duygusunu besler. Özgüvenli olmak ise gerek iş yaşantısında gerek sosyal yaşamda gerekse özel yaşamda altın anahtardır; birçok kapıyı açar. Kameradan da olsa iyi hissetmenin enerjisi mutlaka karşı tarafa geçer.

Toplantıda Oluşturulan Acil Estetik Eylem Planında Hangi Prosedürler Var?

  • Saç Ekimi

Toplantı esnasında kafası öne eğik gözleri olabildiğince yukarı istikamete dikilmiş çalışma arkadaşınız varsa bilin ki tepe bölgesini görebilip göremeyeceğini hesaplıyordur. Kalıcı saç dökülmesi sorunu yaşayan erkekler zoom sayesinde bu durumu tüm çıplaklığıyla gözlemleme şansını yakaladılar. Haliyle bu da saç ekimine olan talebi artırdı.

  • Botoks

Bazen toplantılar çizgilerinizi saymaya vakit bulabileceğiniz kadar uzun sürebilir. Dikkat çeken kırışıklıklar ve ince çizgiler için botoks liste başı uygulamalardan.

  • Cilt Bakımı

Siyah noktalar, açık gözenekler, akne izleri, yorgun gözler, gözaltı morlukları daha çok göze çarpar oldu. İhmal edilen, ertelenen ya da üşenilen cilt bakımı, işin uzmanlarına bırakılmak üzere gündeme alındı.

  • Ameliyatlı Ve Ameliyatsız Germe Prosedürleri

Gıdı bölgesini, kolları, memeleri uzun uzun inceleme fırsatı yakalayanlar, germe ve toparlama prosedürlerine yöneldiler. İyileşme süreci zaman alan bu tarz uygulamalarda ise evden çalışma sistemi ve zoom üzerinden iş görüşmelerini gerçekleştirebilme konforu kurtarıcı oldu. Gördüğünüz üzere zoom sadece kusurları yakalamıyor. Aynı zamanda düzeltmeniz için size fırsat ve zaman sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?