Blog

Endoskopik Şakak Germe İle Cat Eyes Bakışını Yakalayın

Güzel bir göz yapısı her şeyi değiştirebilir. İletişimin ilk basamağı olan gözler sessiz sedasız çok şey anlatır. Sadece söylemek istediklerinizi değil saklamak istediklerinizi de bülbül gibi şakır. Ele verir, itiraf eder, iltifat eder, davet eder, öfkelenir, üzülür, sever kısacası ne hissediyorsanız hepsini çeker çevirir. Geçen yıllara görsel olarak ilk yenik düşen de göz ve göz çevresi olur.

Güzel bir göz yapısına, canlı ve anlamlı bakışlara sahip olmayı kim istemez ki? Zamana gözleriyle meydan okumak, daha çekici bakışlara sahip olmak isteyenleri Cat eyes estetiğiyle tanıştırmak istiyorum.

Cat eyes bakışı, göz ve göz çevresi estetiği uygulamalarında kendine oldukça popüler bir yer edinmeyi başardı. Kedi göz, badem göz, tilki göz ya da çekik göz; ne derseniz deyin, endoskopik şakak germe ameliyatıyla sağlanabiliyor.

Temporal lift olarak son yıllarda sıkça karşımıza çıkan şakak germe prosedürünün yer çekimine meydan okuyan estetik uygulamalar arasında son derece popüler olduğunu söyleyebilirim. Yaşlanma, hızlı kilo alıp verme, yer çekimi, genetik miras gibi etkenlerle zaman içerisinde yüz bölgesinde oluşan; gevşeme, sarkma ve kırışıklık gibi görsel sorunların, uzun yıllardan bu yana; botoks, iple yüz germe gibi cerrahi olmayan yöntemlerle geçici olarak kontrol altına alınabildiğini biliyoruz. Kalıcı çözüm arayışında olanlar ise tercihlerini endoskopik şakak germe ve kaş kaldırma ameliyatlarından yana kullanıyorlar. Kaş kaldırma ameliyatları tek başına yapılabildiği gibi endoskopik şakak germe ameliyatlarıyla bir arada da yapılabiliyor.

Endoskopik Şakak Germe Ameliyatı İle Cat Eyes Bakışı Nasıl Sağlanıyor?

Cat eyes ya da kedi göz estetiği; gözlere, yukarıya doğru, çekik bir görünüm kazandırmak için yapılan bir uygulama. Cat eyes estetiğinde; gözün, göz çevresinin, şakakların ve kaşların ameliyat planlamasında bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Komşu alanlar göz ardı edilerek sadece gözün yukarı doğru kaldırılması, istenilen sonuçları sunmayabiliyor.

Ameliyat, endoskopik kameralar yardımıyla gerçekleştiriliyor. Saç içerisinden 1 cm’lik kesiler yapılarak alınla yukarı yanak arasında kalan alan serbest hale getiriliyor. Serbestleştirilen kısım yukarı doğru gerilerek temporal bölgedeki kasa sabitleniyor. Bu işlemle birlikte; kırışıklıklar, kaş kuyruğu altında birikmiş deri fazlalıkları görsel olarak ortadan kaldırılmış oluyor. Hastaların beklenti ve talepleri doğrultusunda ise gözlerde çekik bir görünüm sağlanabiliyor. Ameliyat esnasında açılan kesiler saçlı deri içerisinde kalacağı için kesi izi gözle görülür bir sorun yaratmıyor. Endoskopik şakak germe estetiği aynı zamanda yorgunluğun izlerini gözlerinde taşıyanlar için de kurtarıcı olabiliyor. Bu sayede daha taze ve enerjik bir görünüm elde ediliyor.

Cat Eyes Bakışı Nasıl Popüler Oldu?

Estetik her dönemde ilgi çeken medyatik bir alan olmuştur. Başarısı da çok konuşulur başarısızlığı da. Başlı başına haber değeri vardır. Bir de ünlü isimlerle yan yana gelirse uzun süre gündemdeki yerini korur. Ünlü isimlerin estetik tecrübeleri her zaman dikkatle takip edilmiştir. Dünyaca ünlü model Bella Hadid’i Cat Eyes akımının öncüsü ilan edebiliriz. Hatta öyle ki, bu göz biçimi “Bella eyes” olarak da anılıyor. Badem göz, çekik göz ya da tilki göz şeklinde de ifade edilebiliyor.

Göz ve Göz Çevresi Estetiği Sadece Kadınlara Mı Hitap Ediyor?

Elbette hayır! Göz ve göz çevresini kapsayan tüm estetik uygulamalar sadece kadınların değil erkeklerinde ilgi odağı. Tek fark, erkeklerin talep ve beklentileri kadınlara göre daha asgari düzeyde. Kadınlar daha kapsamlı ve detaylı çözümler üretmek isterken, erkekler daha sınırlı bir alana yönelik düzeltmeler talep ediyorlar. Kırışıklıkların giderilmesi, gevşeyen kısımların kaldırılması erkekler için yeterli olabiliyor.

Cat Eyes Estetiği İçin Uygun Aday Mısınız?

Cat eyes estetiği için yaşlanmayı beklemenize gerek yok. Cat eyes estetiğinde katı bir yaş sınırlaması bulunmuyor. 18 yaşını doldurmuş her birey dünyaya kedi gözleriyle bakmayı tercih edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?