Blog

Elmacık Kemiği Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güzellik kavramıyla ilgili kriterler bireylere göre farklılık gösterse de güzel bir yüz görseli konusunda hemfikir olunan ideal bir format vardır. Elmacık kemiklerinin çıkık, çene hattının belirgin olduğu üçgen yüz formu, yüz güzelliği konusunda standart bir ortak payda oluşturuyor. Şayet yapısal olarak çıkık elmacık kemiklere ya da keskin bir çene ucuna sahip değilseniz, elmacık kemiği dolgusu sizin için ideal bir seçenek olabilir. Elmacık kemiği dolgusu hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.  

Elmacı Kemiği Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Yuvarlak hatlardan hoşlanmayan ve yüz bölgesinde daha keskin hatlara sahip olmak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen elmacık kemiği dolgusu, bazen de yapısal şekil bozukluklarının giderilebilmesi için gereklilik olabiliyor. Bunun yanı sıra kaza ve travmalar sonrası oluşan minimal düzeyde deformasyonlar için de etkili olabilen bir yöntem. Ancak herkesin karşı karşıya olduğu ortak risk yaşlanmadır. Yaşlanmaya bağlı etkiler bireysel olarak değişiklik gösterse de, zaman içerisinde cilt dokusunun elastikiyetini yitirmesine doğal yöntemlerle engel olamıyoruz. Yanaklarda hacim kaybı, nazolabial çizgilerde derinleşme, yüz bölgesinde çukurlaşmalar yaşlanmanın tatsız görsel sonuçlarından bazıları. Elmacık kemiği dolgusu yüz konturunu yeniden biçimlendirerek, yarattığı lifting etkisiyle de yüz bölgesine daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırıyor.

Elmacık Kemiği Dolgusunda Seçenekleriniz Neler?

Estetik dolgularda hangi maddelerin kullanıldığı merak ediliyor. Yüz bölgesine anti aging prosedürleri kapsamında yapılan dolgular için farklı seçenekler mevcut. Ancak bunlardan en yaygın olanları; hyalüronik asit bazlı dolgular ve otolog yağlar. Elmacık kemiği dolgusunda ise sıkça hyalüronik asit bazlı dolgular uygulanıyor. Görsel sonuçları açısından her iki seçenek arasında çok fazla fark bulunmuyor ancak kalıcılık açısından değerlendirildiğinde otolog yağ dolguları daha dayanıklı bir seçenek. Bunun yanı sıra hyalüronik asit bazlı dolgular klinik şartlarda gerçekleştirilebiliyorken, otolog yağ dolguları için ameliyathane koşullarının sağlanması gerekiyor. Zira otolog yağ dolgusu enjeksiyonu öncesinde liposuction işlemi yapılıyor.

Peki, Hangisi Daha İyi?

Alternatifli çözüm seçenekleri her zaman beraberinde bu soruyu getiriyor: Hangisini seçmeliyim? Bu sorunun cevabı ihtiyaçlarınıza beklentilerinize göre değişiklik gösterir. Gündelik yaşantısına kaldığı yerden devam etmek, yaptırdığı işlemin sonucunu bir an evvel görmek isteyen kişiler için hyalüronik asit bazlı dolgu daha uygun bir seçenektir. Ancak bu işlemlerin etkinliğinin uzun süreli olmadığı göz önünde bulundurulmalı, daha dayanıklı bir çözüm arayışı için otolog yağ enjeksiyonları tercih edilmelidir.

Elmacı Kemiği Dolgusu Öncesi Nelere Dikkat Etmeli?

Alanında uzman olmayan ya da yetkinliği olmayan kişilerce gerçekleştirilen estetik prosedürlerin vahim sonuçlarına sosyal medya üzerinden ya da haber kanalları aracılığıyla şahit oluyoruz. Elmacık kemiği dolgusu yaptırmak isteyenlerin öncelikle bu işlemi kime ve nerede yaptıracaklarına dikkat etmeleri gerekiyor. Buna ek olarak, suni ve abartılı bir görsel elde etmek istemiyorsanız sizi doğru bir şekilde yönlendirebilecek tecrübeye ve yetkinliğe sahip uzmanlardan destek almanızı öneriyorum. Bu işlemin başarısı yüzünüze yakışan bir sonuç elde edip etmediğinizle ilişkilidir.

Yüz Bölgesine Dolgu Enjeksiyonu Rahatsızlık Hissi Verir Mi?

İşlem sonrası ciltte hafif bir sertlik hissedilebilir. Ancak bu durum uzun sürmez ve birkaç gün içerisinde geçmesi beklenir. İşleme bağlı, morluk ve ödem gibi yan etkiler için de aynı durum söz konusudur. Elmacık kemiği dolgusu doğru ve işinin ehli kişiler tarafından uygulandığı müddetçe iyileşme sürecini sıkıntıya sokan bir tabloyla karşılaşma ihtimaliniz son derece düşüktür.

Elmacık Kemiği Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

İşlem sonrası değişimi fark etmek mümkün olsa da tam manasıyla etkisini görmek için biraz beklemeniz gerekebilir. Uygulanan dolgu malzemesinin ciltte yayılması ve estetik faydalarının net olarak gözlemlenebilmesi yaklaşık 1 haftayı bulabilir. Dolgu maddesi ortalama 6 ila 18 ay ciltteki etkisini devam ettirir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?