Blog

Dudak Dolgusu Gülüşünüzü Değiştirir Mi?

Dudak şekli ve dudak boyutu ile ilgili estetik kaygıların giderilmesinde sıkça başvurulan dolgu uygulaması ile yüze yakışır bir gülümseme elde etmek mümkün mü? Cevabım evet. Dudak dolgusu prosedürünün gülüş kalitesi üzerinde de etkileri vardır. Uygulamanın kim tarafından ve nasıl gerçekleştirildiğine bağlı olarak bu etkiler olumlu da olabilir olumsuz da. Güzel bir gülüş elde etmek için dolgu maddelerinin gücüne güveniyorsanız, sinir ucu kapasitesi oldukça yüksek olan bu hassas organı herkese emanet edemeyeceğinizin bilincinde olmanız gerekir. Dudak dolgusunun gülüşünüze nasıl etki edeceği konusunda daha fazla bilgiyi bu yazının devamında okuyabilirsiniz.

Ani Değişim Enjeksiyonun Ucunda

Dudak yapısından memnun olmayan, daha dolgun bir görünümle çekiciliğini artırmak isteyen, dudaklarında asimetri sorunu yaşayan ya da yüzüne güzel bir gülümseme kondurmak isteyen birçok kişi dolgu prosedürüne yöneliyor. İstediğim sonucu nasıl elde edebilirim diye soranlara işin sırrını açıklıyorum. Kaliteli bir dolgu maddesi, doğru enjeksiyon tekniği ve alanında tecrübeli bir estetik cerrah, işlemden maksimum fayda sağlayabilmenin altın anahtarı. Dolgu maddesi enjekte edildikten sonra farklı bir gülümsemeyle güne başlayabilirsiniz. Değişimin bu kadar ani olması şaşırtmasın sizi. Ameliyatsız küçük estetik dokunuşların en büyük avantajlarından bir tanesi de sonuçların hemen fark edilebilir olması. Dudaklar, ölçülü ve orantılı olarak doldurulduğu takdirde, gülümsemede hızlı ve kayda değer bir değişim elde edilebiliyor.

Dudak Dolgusunda Ölçü Kaçarsa Ne Olur?

Dudaklarınız dolgu maddesini taşıyamaz. Kapasitesinin üzerinde bir hacmi kaldıramayacağı için dolgu maddesinin yer değiştirme riski artar. Buna ek olarak, aşırı dolgu üst dudakları aşağı iterek dişlerin üzerine gölge düşürür. Bu da gülüş kalitesine zarar veren bir tablo ortaya çıkarır. Dolgu maddesi enjekte edilirken alt ve üst dudaklarda orantılı bir dağılıma özen göstermek gerekir.  

Aşırı Dolguya Maruz Kaldığınızı Nasıl Anlarsınız?

  • Çok fazla dolgu maddesi enjekte edilmişse, dudak orantısı bozulur. Üst dudak alttan daha büyük bir görünüme bürünür.
  • Dudak hareketleri kısıtlanabilir ve bu durum yüz ifadesinin değişmesine neden olabilir.
  • Aşırı dolgu, dudakları kapatma kabiliyetini ortadan kaldırabilir
  • Amaçlarından biri de gülümseme kalitesini artırmak olan bu prosedürde aşırı dolgu maddesi kullanımı, dudakların aşağı inmesine ve dişleri kaplar hale gelmesine yol açabilir. Bazen dişleriniz kaybolmuş gibi hissedebilirsiniz.
  • Aşırı dolgu maddesi ile vermilion hattını kaybedebilirsiniz. Bu da doğal güzellikten tamamen uzaklaşmak anlamına gelir.

Dudaklar İçin Uygun Dolgu Maddesi Seçilmelidir

Dudak dolgusu prosedüründe en çok hyalüronik asit bazlı dolguları tercih ediyoruz. Bunun nedeni en doğal sonuçları sunmasıdır. Sert bir dolgu maddesi kullanıldığında hem dudaklarda hem de gülüşlerde daha yapay bir görünüm meydana gelebiliyor.

Dudak Dolgusu Mu, Diş Tedavisi Mi? Hangisi Önce Gelmeli?

Dudak dolgusu prosedürü planlamasında, dolgu maddesinin nasıl yerleştirileceğine karar verirken; dişler, dişetleri, çene gibi birçok unsur bir arada değerlendirilmelidir. Yüzün bir bütün olarak nasıl görüneceği önemlidir. Diş çekimi, kaplama gibi yüz simetrisine etki etme potansiyeli yüksek tedavilerin, dudak dolgusu işleminden önce düşünülmesi daha uygun olacaktır.

Gülüş Kalitesini Dudak Dolgusuyla Artırabilirsiniz

Dudak dolgusunu salt bir gülüş tasarımı prosedürü olarak değerlendiremeyiz. Güzel dudaklarınız; dişlerinize ve diş etlerinize açılan bir penceredir. O pencerenin gerisindeki manzarayla bir arada değerlendirildiği takdirde tam bir gülüş tasarımından söz edilebilir. Estetik diş prosedürleriyle eş zamanlı gerçekleştirilen dudak dolgusu nihai hedefi gülüş tasarımı olan hastaları daha çok tatmin edebilir. Doğru ve akıllıca yapılan bir dudak dolgusu uygulaması güzel bir gülümseme, artırılmış bir gülüş kalitesi sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?