Yüz Estetiği

Çok Katmanlı Yüz Germe

1.    ÇOK KATMANLI YÜZ GERME (MULTIPLANE FACE LIFT)

Yüz germe sarkmaların ve derin çizgilerin giderilmesinde en etkili ve en kalıcı yüz gençleştirme yöntemidir.

Yüz germe tekniği hastanın özelliklerine göre özelleştirilebilir, bizim kliniğimizde en çok kullandığımız yöntem “Çok Katmanlı Yüz Germe”dir. Bu teknikte endoskopik yöntemle derin dokuları serbestleyip dikey yönde taşırken, yüzeyel dokuları ise Tesslift kalıcı mesh teknolojisi ile germekteyiz. Tüm doku katmanlarına müdahale ettiğimiz için sinerjik etki ile daha iyi sonuç ve daha uzun kalıcılık etki etmekteyiz.

  1. YÜZ GERME AMELİYATI İÇİN İDEAL HASTALAR

Yüz gençleştirme amaçlı ameliyatsız yöntemleri denemesine rağmen istediği etkiyi alamayan tüm hastalar yüz germe ameliyatı için ideal hastalardır.

Ameliyat olmaya engel sağlık durumu bulunan hastalar için yüz germe ameliyatı uygun değildir. Bu tip hastalarda lokal anestezi ile ip askı yöntemlerini diğer ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleriyle beraber kullanmaktayız.

  1. ÇOK KATMANLI YÜZ GERME AMELİYATI TEKNİĞİ

Çok Katmanlı Yüz Germe Ameliyatı sonrası iz kalmaz çünkü ameliyat sadece saç içinden 2 adet 1 cm kesi ile endoskop kullanılarak yapılır. Endoskopik yöntemle tüm alın, şakaklar ve yanaklar bir bütün olarak, tüm katmanlarıyla dikey yönde yukarı alınır ve sabitlenir. Ayrıca SMAS ı da içeren yüzeyel dokular da Tesslift kalıcı mesh askılarıyla ikinci defa gerilir. Burada sadece deri gerilmez, tüm dokular gençken nerdeyse oraya taşınır.

Bu yöntemin 3 temel avantajı mevcuttur.

  • Daha iyi sonuç: Hem derin hem de yüzeyel dokular aynı anda gerilir. Sadece derin plan yüz germe ameliyatında görülen derideki gevşek kalma problemi yaşanmaz, nazolabiyal ve marionette çizgileri tam olarak açılır.
  • Daha kalıcı sonuç: Tek başına derin plan yüz germe ya da tek başına ip askı yöntemlerinden çok daha uzun etki sağlanabilir. Yüzeyel dokuları aşağı doğru çeken derin bağlar ameliyat ile serbestleştirilir, böylece yüzeyel germeyi aşağı doğru çeken kuvvet ortadan kalkmış olur. Oluşan gençleşme etkisinin onlarca yıl kalıcı olması beklenir.
  • Çok katmanlı yüz germe ameliyatı sonrası görünür iz kalmaz. Sadece 2 adet 1 cm kesiden ameliyat yapılır ve kesi saç içinde kalır, görünmez.

Tüm bu avantajlardan dolayı Çok Katmanlı Yüz Germe tekniğinde hasta memnuniyeti yüksektir. Öncesi-sonrası fotoğraflara bakıldığında etkileyici bir gençleşme görülür.

  1. ÇOK KATMANLI YÜZ GERME AMELİYATINDA NEKAHAT DÖNEMİ

Ameliyattan çıktığınızda başınızın yüksekte olacağı pozisyonda düz şekilde yatacasınız ve Hiloterm adı verilen bir cihaz yardımıyla 12 saat boyunca sürekli 14 derece soğuk uygulama yapılacak.

1 gün hastane yatışı sonrası taburcu olabilirsiniz. Taburculuk sonrası yüzünüzde herhangi bir korse ya da sargı bulunmaz. Yüzünüzde ameliyat esnasında yerleştirilen bantlar yer alır ve bu bantlar 5. Gün yapılan kontrolde çıkarılır.

Bu süreçte minimal ağrı hissedebilirsiniz, bu nedenle ağrı kesici kullanmanız gerekecektir, şişliklerin çabuk geçmesi için tuzlu yiyeceklerden uzak durmalı ve bol bol su içmelisiniz.

5. günden sonra günlük rutinlerinize dönebilirsiniz, ancak şişliklerin tamamen geçmesi ameliyat sonrası 30 günü bulabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?