Blog

Cilt Kaliteniz Sizi Ele Verir

Cildiniz size dair pek çok şey anlatabilir. Yaşınızın, genel sağlık durumunuzun, bedensel ve ruhsal yorgunluklarınızın hatta ve hatta yaşam tarzınızın izlerini ve ipuçlarını taşır. Nasıl mı? Gözaltı morluklarınız böbrek fonksiyonlarınızın yeterince iyi çalışmadığının tatsız bir işareti olabilir. Cildinizdeki koyu renkli lekeler hormon bozukluğunu akıllara getirebilir. Erken yaşlarda meydana gelen derin kırışıklıklar kötü yaşam tarzı alışkanlıklarının birer sonucu olabilir. Cilt kalitenizi düşüren bu ve benzeri nedenleri ortadan kaldırmak, cilt sağlığı için atılacak önemli bir adımdır. Ancak bebek gibi bir cilde sahip olmak; en azından yaklaşık bir sonuç elde etmek için takviye güçlere ihtiyaç vardır. Kusursuz bir cilde sahip olmanın çok gizli formülleri olduğuna inanlar çözümü kaf dağının ardında arıyorlar. Bu süreçte ise olan cilt sağlığına oluyor. Bu yazıda sizlere; görsel olarak sizi tatmin edecek kusursuz cilt hedefinize adım adım yaklaşmanızı sağlayacak yöntemlerden bahsetmek istiyorum.

Cilt Kalitesini Artırmak Neden Önemli?

Cilt kalitesi ile kastedilen şey cilt sağlığınızdır. Kaliteli bir cilt, sağlıklı bir cilt anlamını taşır. Pürüzsüz, canlı ve parlak bir cilt; cildin hem içeriden hem de dışarıdan doğru bir şekilde beslenmesi sonucu elde edilen bir kazanımdır. Cilt kalitenize zarar veren faktörler bertaraf edilmediği müddetçe sağlıklı bir ciltten söz edilemez. Çözüm arayışında yüzeysel seçenekler geçici ve tek taraflı sonuçlar sunar. Cilt problemlerinin giderilmesinde kombine tedaviler her zaman daha etkilidir. Kozmetik, estetik, medikal ya da bitkisel uygulamalar tek başına yetersiz kalabilir.

Cilt Kalitesini Artırmak İçin Ne Yapmalı?

  • Cildinizi Doktorlara Emanet Ediniz

Sizi bu noktada uzmanlarla iş birliği yapmaya davet ediyorum. Çeşitli platformlarda paylaşılan bitkisel reçetelerin herkes için standart bir çözüm seçeneği sunamayacağını bilmeniz gerekir. Yüz, görsel güzelliğin başlangıç noktasıdır ve hepimiz için önemlidir. Daha kaliteli bir cilt elde etmek adına yüzünüze uyguladığınız ve etkilerine dair fikir sahibi olmadığınız ürünler; tahrişlere, alerjilere, kalıcı cilt lekelerine ve yatkın ciltlerde akne problemlerine yol açabilirler. Cilt sağlığınız hakkında kime söz hakkı tanıdığınıza dikkat etmelisiniz. Yapılan muayeneler, detaylı bir cilt analizi, gerekli görülen tetkikler sonucunda cilt yapınıza ve tipinize en uygun tedavi rotası belirlenmelidir.

  • Cilt Kalitesini Bozan Hastalıklar Araştırılmalı

Bazı sağlık sorunları ya da rutin kullanılan ilaçlar cilt sağlığını bozabiliyor. Kronik hastalıklarınız varsa bunların dengede tutulması gerekir. Bunun yanı sıra cildinizin verdiği sinyaller bazen de hiç farkında olmadığınız hastalıkların habercisi olabilirler. Her koşulda; genel sağlık durumunuzun cilt kalitenizi etkileyebileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

  • Cilt Bakımı Yaşamınızın Bir Parçası Olmalı

Cildinizi her gün düzenli olarak doktorunuzun cilt tipinize uygun olarak reçete ettiği kozmetik ya da medikal ürünlerle dışarıdan beslemelisiniz. Cilt doğru bir temizleyici ve arındırıcı ürünle yıkanmalı sonrasında ise mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Güneş ışınlarına uzun süre ve doğrudan maruz kalmanın cilt sağlığını doğrudan tehdit eden önemli bir etken olduğunu ve günlük rutinlerinizde güneş koruyucuların yer tutması gerektiğini unutmayın.

  • Yaşam Tarzınızı Cildinize Göre Ayarlayın

Sigara tiryakiliği, yoğun alkol tüketimi, uyuşturucu madde kullanımı, sağlıksız gıdalardan zengin bir beslenme programı cilt sağlığını bozar. Nokta!

Cilt Kalitesini Artırmaya Yönelik Estetik Prosedürler Neler?

Sizlere cilt kalitesi üzerinde şahane etkileri olan iki yöntemden bahsetmek istiyorum. PRP ve Mezoterapi. PRP (Platelet Rich Plazma) dilimizde trombositten zengin plazma anlamını taşıyor. Gücünü trombositlerin; iyileştirme, onarma, yenileme gibi özelliklerinden alan PRP tedavisi; vücuttan alınan bir miktar kanın santrifüj edilerek trombositten zengin hale getirilmesi ve cilde enjekte edilmesi şeklinde gerçekleşiyor. Mezoterapi uygulamasında ise; ihtiyacınız olan vitaminleri karışım olarak doğrudan cildinize enjekte ediyoruz. Her iki uygulama sonucunda da cilt kalitesinin arttığını gözlemliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?