Blog

Bacak Germe Estetiği Kimler İçin Uygun?

Bacak germe estetiğini, bacakların vücut ile uyumlu olacak biçimde yeniden şekillendirilmesi olarak tanımlayabiliriz. Bu prosedürle, bacaklarda daha ince, engebesiz ve düzgün bir görünüm elde edilmesi hedefleniyor. Kaynaklarda uyluk germe olarak da ifade edilen bacak germe, post bariatrik cerrahi kapsamında ihtiyaç duyulan prosedürlerin de başında geliyor. Peki, bu ameliyat sadece estetik tercihler doğrultusunda mı yapılabiliyor? Bacak germe, estetik kaygılar ve fizyolojik şikayetler doğrultusunda talep ediliyor.

Bacaklarımızla Derdimiz Ne?

“Sarkma problemi” en popüler cevabımız. Germe prosedürlerinin ana hedefi gevşemiş ve sarkmış deri dokusudur. Vücudun hangi bölgesinde meydana gelirse gelsin, elastikiyetini ve hacmini kaybederek sarkmış deri dokusu rahatsız edicidir. Hele bir de kollar ve bacaklar gibi gün içerisinde aktif olarak kullandığımız bölgelerde sarkma sorunu yaşıyorsak bunun fiziksel olarak da ceremesini çekebiliyoruz. Bacak sarkmaları genel olarak bacak iç kısımlarında meydana geliyor ve bazen de diz kapağına kadar uzanan tatsız bir görünüm oluşturuyor. Bakınız bu sorun gündelik yaşantımızı nasıl etkiliyor:

Kıyafet Tercihlerinde Maskülen Eğilim

Etek ve elbise gibi kadına özgü giyim seçenekleri, bacak bölgesinde yoğun sarkma problemi olan kadınlar için sıkıntılı olabiliyor. Bacak iç kısımlarında sürtünme kaynaklı pişik ve tahriş sorunları fizyolojik şikayetlere; bacağın açıkta kalan kısımlarındaki deforme olmuş görüntü ise psikolojik sorunlara yol açabiliyor. Bu durum da haliyle kadınları kıyafet tercihlerinde bacaklarını görsel olarak gizleyebilecekleri seçimlere yöneltiyor.

Cinsel Hayata Darbe

Bedenimizle ilgili yaşadığımız estetik problemler cinsel yaşam kalitesini de etkileyebiliyor. Bedensel olarak kendini çekici hissetmeyen kadın ya da erkek daha pasif bir tutum içerisinde olabiliyor; bazen de işler cinsellikten tamamen uzaklaşma noktasına varabiliyor. Bacak, kadın bedeninde cinsel cazibenin en önemli kalelerinden bir tanesidir. Sarkık, engebeli ya da diz kapağına kadar katlanarak inen torbalanmalar kıyafetlerle bir noktaya kadar kamufle edilebilse de cinsel yaşamda gizlenebilmeleri çok da olası olmuyor.

Korse Ve Pudrayla Yaşamak

Bacak bölgesinde deri sarkmaları bu ikiliyi hayatınızın bir parçası haline getirmeniz demek. Bacakların daha derli toplu durabilmesi için korse, deri katlantı yerlerinde pişik oluşumunu bir nebze önleyebilmek içinse pudra, günlük rutinlerinize başköşeye oturuyor.

Özgüven Kaybı

Özgüven kaybı, çözüme kavuşturulmayan rutine binmiş görsel memnuniyetsizliklerin ve fiziksel şikayetlerin çok da sürpriz olmayan bir sonucudur. Utanma duygusu ve saklama ihtiyacıyla baş gösterir sonrasında ise tüm yaşamınıza dalga dalga hakim olur.

Uyluk germe ameliyatı; yaşam konforunuzu bozan, size kendinizi kötü hissettiren, fiziksel olarak da canınızı yakan tüm bu şikayetlerin giderilmesinde etkili bir estetik prosedürdür.   

Bacak Germe Estetiği Ne Zaman Gerekli?

Bacak bölgesi; yaşlanma, kilo dalgalanmaları, hamilelik, hareketsiz bir yaşam, genetik yatkınlık ve obezite cerrahisi geçirmiş olmak gibi sebeplerle deforme olabilir. Bunların içerisinde şiddetli sarkma problemine yol açan en büyük etken hızla kilo vermektir. Obezite cerrahisi geçirmiş olan kişilerde çok yoğun sarkma problemleri gözlemlenebilmektedir. Kişiden kişiye göre farklılık gösterse de zayıflama ameliyatları sonrasının en yaygın ve ortak şikayeti sarkma problemidir. Post bariatrik cerrahi prosedürleri, vücudun hızlı kilo kaybından sonra toparlanabilmesi ve yeniden şekillendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonlardan oluşur. Bacak germe estetiği bu kapsamda en çok ihtiyaç duyulan ve tercih edilen prosedürdür. Bacak germe estetiği için obezite cerrahisi geçirmiş olmanıza ya da ileri derece sarkma şikayetlerinizin olmasına gerek yok. Hafif düzeyde sarkma sorunu olan kişilerde de tercihleri doğrultusunda bacak germe estetiği uygulanabilir. Yaşça, bedenen ve sağlık açısından uyluk germe ameliyatına uygun olan kişiler için prosedür planlaması yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?