Blog

Anne Estetiğinin En Gözde Operasyonu Lipoabdominoplasti

Doğum sonrası; tek bir çatlağın dahi gözlemlenmediği dümdüz karınlarına hayran olduğumuz kadınların sırrını açıklıyorum. Genetik yatkınlık, yapısal faktörler, gebelik sürecinde alınan üst düzey yöntemler, beslenme, spor elbette birer cevap olabilir. Ancak doğum sürecinden deforme olmadan çıkmak bir mucizedir. Tüm dünyada gittikçe popüler hale gelen mommy makeover ya da Türkçeleştirilmiş haliyle annelik estetiği, doğumdan geriye kalan deformasyonları gidermeye yönelik total bir estetik çözüm sunar. Gebelik sürecinin tüm yükünü karın bölgesi taşır. Bu sebeple en çok etkilenen bölgedir. Lipoabdominoplasti göbek bölgesinde biriken inatçı yağların uzaklaştırılmasında, çatlakların ve sarkma problemlerinin giderilmesinde başarılı sonuçlar sunan bir karın germe estetiğidir. Mommy makeover kapsamında en çok talep edilen ve ihtiyaç duyulan prosedürlerden bir tanesidir. Buradan, lioabdominoplasti sadece doğum yapmış kadınların hakkı gibi bir anlam çıkarmamak gerek elbette. Karın bölgesinde biriken ve çeşitli yöntemlerle bir türlü kurtulamadığımız yağlanma ve de kilo alıp vermeye ya da yaşlanmaya bağlı gelişen sarkma problemlerimiz için de karın germe estetiği etkili bir çözümdür.

Lipoabdominoplasti Nasıl Popüler Oldu?

Ünlü isimlerin kusursuz görünümlerini neye borçlu oldukları magazin basınının her daim gündeminde olmuştur. Estetik operasyonlar hele de ünlü kişiler tarafından yaptırılmışsa tüm dünyada mutlaka yankı bulur. Bu noktada Angelina Jolie’ye* hakkını teslim etmek gerekir. Annelik estetiği yaptırması geçmiş yıllarda magazin basınında geniş yer almış, doğum sonrası dahi hayranlık uyandıran fiziğiyle estetik konusunda birçok kişiye cesaret vermiştir. Ben de magazin haberlerinin yalancısıyım bu arada…

Lipoabdominoplasti olmak isteyenlerin büyük bir kısmı ellerinde ünlülerin fotoğraflarıyla estetik cerrahların kapısını çalıyor.

Kat kat sarkmış göbek yağları, özellikle de kıyafet seçiminde kısıtlayıcı oluyor. Düşük bel modası göbek yağlarından muzdarip kadınlar için bir hayal olarak kalıyor. Bedeni saran kıyafetlerde zaman zaman korse yardımıyla dahi göbeği kamufle etmek mümkün olmayabiliyor.

Karın bölgesinde biriken yağlar ister doğumdan hediye olsun ister diğer faktörlerden kaynaklansın; kadınlar bu fazlalıktan hiç hoşlanmıyorlar. Dolayısıyla nasıl popüler olduğu değil, hangi estetik faydaları sağladığı daha çok önem kazanıyor.

Lipoabdominoplastiyi Klasik Karın Germe Estetiğinden Ayıran Nedir?

Lipoabdominoplasti karın germede son nokta şeklinde de ifade edebilirim. Karın germenin yeni tekniklerinden biridir. Klasik karın germe ameliyatlarından farklı bir yöntemle yapılır ve birçok avantaja sahiptir.

  • Ameliyat sonrası iz oluşumu daha minimal düzeydedir
  • İyileşme süreci daha kısa ve konforludur
  • Klasik karın germe ameliyatlarında olduğu gibi dren takılmasına gerek kalmaz
  • Görsel olarak daha estetik sonuçlar sunar

Anne Göbeği Artık Bir Şehir Efsanesi

Geçmiş yıllara şöyle bir göz attığımızda annelik sıfatının kadın kimliğini hep ikinci plana attığını gözlemleriz. “Doğum yaptın olacak o kadar” cümlesini sıkça duymuşuzdur. Doğum sonrası kadınların bedenleriyle ilgili yaşadıkları görsel memnuniyetsizlikleri dile getirmeleri dahi annelik kimliğine saygısızlık gibi değerlendiriliyordu. Her ne kadar di’li geçmiş zamanda kursak da cümleyi, günümüzde toplumun bazı kesimlerince hala bu şekilde düşünüldüğünü de inkâr edemeyiz. Ancak sürekli değişen, gelişen ve yenilenen modern dünyada bu düşüncenin hiçbir karşılığı olmadığı farkındalığına birçoğumuz sahibiz. Günümüzde hayatın her alanında boy gösteren kadınlar elde ettikleri başarıları sadece emek vermelerine ya da zekalarına değil aynı zamanda yüksek özgüven duygularına da borçlular. Fiziksel olarak kendini iyi hissetmeyen bir kadının özgüven duygusu yeterince gelişemez. Göbekli ama mutlu ya da kendisiyle barışık gibi söylemlerle biraz işin kolayına kaçıyor olabiliriz. Hem anne, hem iş kadını, hem eş, hem sevgili, hem de göbeksiz olunabilir. Lipoabdominoplasti ameliyatı ile anne göbeği artık sadece bir şehir efsanesidir.

* https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/annelik-estetigi-modasi-213182

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?