Blog

Anne Estetiği Sonrası Sizi Neler Bekliyor?

Anne Estetiği Sonrası Sizi Neler Bekliyor?

Annelik kadınları hem psikolojik hem de fiziksel olarak değiştirir ve dönüştürür. Çocuk sahibi olmaya karar verdiyseniz hiçbir şeyin yaşamınızda eskisi gibi olmayacağını net olarak bilmeniz gerekir. Annelik, hayata karşı daha güçlü, daha dik, daha mücadeleci bir duruş demektir. Sevmek dahi daha bilinçli hissedilen bir duyguya dönüşür. Maneviyatı güçlendiren değişimlerden ne kadar hoşnutsak hamilelik sürecinden yadigar fiziksel deformasyonların karşısında da o kadar memnuniyetsiz olabiliyoruz. Mommy makeover olarak tüm dünyada popüler hale gelen ve dilimizde anne estetiği olarak karşılık bulan bu kavram; hamilelik sonrası kadınların bedenlerinde hem görsel hem de fizyolojik şikayetlere yol açan deformasyonların giderilmesine yönelik uygulanan kombine prosedürleri içeriyor. Önemli olan neye ya da nelere ihtiyaç duyduğunuz. Peki, anne estetiği sonrası sizi nasıl bir süreç bekliyor? İyileşme süreciyle ilgili en çok merak ettiğiniz soruların cevabını yazının devamında okuyabilirsiniz.

  1. İşlem bölgesinde His Kaybı Yaşar Mıyım?

Cerrahi prosedürler sonrası iyileşme sürecinde; uyuşukluk, his kaybı gibi şikayetler meydana gelebiliyor. Hastalarda yoğun endişeye yol açan bu durum, aslında iyileşme sürecinin bir parçasıdır ve kalıcı olması beklenmez. Geçme süresi yapılan işleme bağlı olarak değişir. Ameliyatınızı gerçekleştiren cerrahın el becerisine ve tecrübesine güveniyorsanız paniklemenizi gerektirecek bir durum olmadığını söyleyebilirim. Anne estetiğinin en çok rağbet gören prosedürü karın germe estetiğidir. Karın duvarını ve karın kaslarını sıkılaştırmak için fazlaca deri çıkarmamız gerekebilir. Şayet karın germe estetiği düşünecekseniz iyileşme sürecinde uyuşukluk hissetmeye hazırlıklı olun.

  • Ameliyat Sonrası Hareket Etmekte Zorlanır Mıyım?

Anne estetiği sonrası hareketleriniz biraz kısıtlanabilir. Bazı prosedürler hassasiyet gerektirir. İyileşme sürecini zora sokacak ve de yapılan işlemi boşa çıkaracak fiziksel aktivitelerden uzak durulması gerekir. Ancak; ameliyat sonrası yürümenin önemini de es geçmemelisiniz. Tamamen hareketsiz kalmak risklidir. Kendinizi yormayacak şekilde doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde ve sürelerde ilk birkaç gün kısa ev turlarına çıkabilirsiniz.

  • Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Meme Şekli Ne zaman Oturur?

Meme büyütme ameliyatı sonrası yeni görüntünüzden ilk görüşte hoşlanmayabilirsiniz. Ancak önemli olan son halidir. Yerleştirilen implantlar ilk etapta çok yükseğe otururlar. İmplantların yerine oturması için hastaların bir süre korse takmaları ve bu bölgeye masaj yapmaları gerekir. Başlangıçta gözünüze aşırı gergin ve şiş görünen memeleriniz ilerleyen aylarda son şeklini alacak ve doğal bir görünüme kavuşacaktır.

  • Ameliyat Sonrası Korse Kullanmam Şart Mı?

Tüm estetik cerrahi operasyonlardan sonra hastaların en az 3 hafta süreyle medikal korse kullanmaları şarttır. İyileşme sürecinin en konforsuz ancak bir o kadar da en elzem parçasıdır. Ameliyat sonrası giyilmesi gereken kompresyon giysileri yani medikal korseler; komplikasyon oluşma riskini minimize edecek kadar hayati, işlemin başarısını arttıracak kadar da güçlü aksesuarlardır.

  • Ameliyat Sonrası Özel Bir Diyet Uygulamalı Mıyım?

Sadece iyileşme sürecinde değil, ameliyata hazırlık sürecinde de beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Doktorunuzla birlikte oluşturacağınız uygun bir beslenme programı daha iyi hissetmenize ve daha çabuk toparlanmanıza yardımcı olur. Ameliyat sonrası yara iyileşmesini destekleyen gıdaların tüketilmesi faydalı olacaktır. Bu sebeple, diyet listesinde protein bakımından zengin besinlere yer verilmelidir. Bir diğer önemli konu tuz tüketimidir. Vücutta ödem riskini artırması bakımından tuzlu yiyeceklerden iyileşme sürecinde uzak durulmalıdır.

  • Anne Estetiği Sonrası Yeniden Çocuk Sahibi Olabilir Miyim?

Anne estetiği tıbbi açıdan çocuk sahibi olmanızı engelleyecek prosedürlerden oluşmaz. Ancak yapılan işlemler riske atılmış olur. Bu sebeple çocuk planlaması olan kişilerin anne estetiğini doğum sonrasına bırakmalarını öneriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
TurkishArabicEnglishGermanRussianSpanish
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?